گزیر

::گاهنوشتهای حمیدرضا محمدی::

دربارهٔ من:

آخرین نظردهندگان:

مشترک شوید:

ایمیل خود را در جعبهٔ زیر وارد کنید و دکمهٔ اشتراک را بزنید.

جستجو:

Valid XHTML 1.0 Transitional RSS Feed

ایراد فایرفاکس ۳ یا …؟

۸۷/۰۸/۱۵

چند وقتی است مشکل عجیبی با فایرفاکس پیدا کرده‌ام: بعد از این که کمی با فایرفاکس کار می‌کنم کلیک چپ ماوس کامپیوترم از کار می‌افتد. اوایل فکر می‌کردم مشکل از ماوس است، اما بعد از این که کارکرد کلیک چپ و راست را عوض کردم متوجه شدم که همان اتفاق این بار برای دکمه‌ی کلیک راست هم می‌افتد در حالی که دکمه‌های دیگر ماوس کار می‌کنند و این اتفاق در نرم‌افزاری غیر از فایرفاکس نمی‌افتد.

از جستجوی مختصری که راجع به مشکل کردم اینطور دستگیرم شد که این ایراد اتفاقاً زیاد شاکی دارد و اخیراً کاربران فایرفاکس وقوع آن را زیاد گزارش کرده‌اند. از آنجا که این اتفاق در وضعیت Safe Mode هم می‌افتد مشکل مربوط به افزونه‌ها نیست. راه حلی که فعلاً من با آن می‌سازم این است که همیشه یک برنامه‌ی دیگر در کنار فایرفاکس در حال اجرا داشته باشم و هر وقت ماوس از کار افتاد با Alt+Tab سراغ آن برنامه بروم و دوباره برگردم به فایرفاکس تا مشکل موقتاً حل شود.

در هر صورت، بد ندیدم محض بروز کردن وبلاگ (و اعلام زنده بودن 😉 ) هم شده مشکل را اینجا مطرح کنم بلکه کسی راه حل نهایی آن را بداند.


۲ نظر

خواب بزرگ:

تاریخ: ۸۷/۰۸/۱۶ ساعت: ۱۸:۴۳

من هم این مشکل رو دارم. البته گمان نمی‌کنم مربوط به کلیک راست باشد. یعنی کلیک راست در همان زمان در برنامه های دیگر کار می کند اما در فایرفاکس فعال نیست.معمولن باید روی هر آدرس چندین بار کلیک کرد تا صفحه لود شود. مشکل بیشتر لود شدن صفحه هاست. با ری استارت تا مدتی حل می شود. اگر راهی برای این باگ پیدا کردی همینجا بنویسش!

حسین:

تاریخ: ۸۷/۰۸/۱۷ ساعت: ۱۸:۲۵

ساده ترین راه حل اینه که فعلا از یک مرورگر دیگه استفاده کنید!

خروجی آر.اس.اس نظرات این نوشته:»

ارسال نظر برای این نوشته امکانپذیر نیست.