گزیر

::گاهنوشتهای حمیدرضا محمدی::

دربارهٔ من:

آخرین نظردهندگان:

مشترک شوید:

ایمیل خود را در جعبهٔ زیر وارد کنید و دکمهٔ اشتراک را بزنید.

جستجو:

Valid XHTML 1.0 Transitional RSS Feed

ابزاری برای بریدن تکه‌های مهم

۸۵/۱۲/۰۴

شاید شما هم مثل من از آن آدمهایی باشید که در حین کتاب خواندن زیر مطالب برجسته‌ی آن خط می‌کشید یا آنها را رنگی می‌کنید (البته من این کار را در حجم وسیع معمولاً فقط برای کتابهای درسیم انجام می‌دادم)، به هر حال اگر این گونه باشد (یا حتی نباشد!) احتمالاً دوست خواهید داشت ابزاری برای تعمیم این شیوه‌ی مطالعه برای خواندنیهای آنلاینتان داشته باشید. من، بنابر همان عادت احتمالاً، گاهی پیش می‌آید که دوست داشته باشم تکه‌ی کوچکی از یک نوشته را برای مراجعه‌ی بعدی جدا کنم یا علامت بزنم (به جای آن که نشانی آن را در جایی نگه دارم). اصلاً خیلی وقتها حجم زیادی از یک نوشته‌ی آنلاین (احتمالاً به لحاظ طبیعت وبلاگی آن) زیادی و بیهوده است و مغز کلام، یکی دو پاراگراف از نوشته و یا قسمتی از نظرات خوانندگان آن است و حدس می‌زنم پیدا کردن این قسمت اصلی نوشته در دفعات بعد برایم آن قدر مشکل خواهد بود که احتمالاً برای یافتنش مجبور خواهم شد کل نوشته را از نو بخوانم. بعضی وقتها هم حدس می‌زنم که یک مطلب مهم یا باارزش ممکن است مدت طولانیی روی یک وبلاگ (یا سایت) در دسترس نماند یا اصولاً عمر سایت یا وبلاگ منتشر کننده‌ی آن بعید است به چند سال آینده قد بدهد.

کلیپمارکسسرویس کلیپمارکس می‌تواند پاسخگوی اینجور نیازها باشد. ابزار انتخاب آن که یک افزونه‌ی فایرفاکس است بسیار خوشدست است و به آسانی می‌توان با آن تکه‌هایی از مطالب را از بقیه جدا کرد (البته در واقع هم برای اینترنت اکسپلورر و هم فلاک ابزارهایی ارائه کرده، اما ،می‌دانید که، من از فایرفاکس استفاده می‌کنم 😉 ). در این صفحه می‌توانید بریده‌های عمومی من را ببینید.

علاوه بر اینها، کلیپمارکس، امکاناتی برای خصوصی یا عمومی کردن مطالب بریده شده دارد. کاربران می‌توانند نظر خود را درباره‌ی بریده‌های عمومی دیگران بیان کنند یا به آنها امتیاز بدهند و به این ترتیب با گردش در بریده‌های پرطرفدار به مطالب جالبی برسند. ضمناً با توجه به این که قبلاً قسمتهای مهم و جالب توجه مطالب توسط دیگران از مطالب زیادی و غیرمفید جدا شده در زمان کمتری می‌توانند خلاصه و جان کلام مطالب را مطالعه کنند.

جدول شعر برای اندروید
حسابداری شخصی تدبیر
نظر بدهید

تا به حال کسی نظر نداده.

خروجی آر.اس.اس نظرات این نوشته:»

ارسال نظر برای این نوشته امکانپذیر نیست.